Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Greenevo - Akcelerator Zielonych Technologii

Greenevo - Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny Program Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o promocji polskich zielonych technologii. Podstawą funkcjonowania Programu jest realizacja zadania Ministra Środowiska, które ma na celu wsparcie polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą, stanowiące element polityki ochrony środowiska.

Dotychczas odbyło się sześć edycji Programu w latach 2009 – 2015,
w których łącznie wybrano 74 technologie – Laureatów Greenevo z następujących obszarów technologicznych:

  • odnawialne źródła energii,
  • przyjazne dla środowiska rozwiązania dla przemysłu wydobywczego,
  • rozwiązania wspierające oszczędność energii,
  • systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym,
  • technologie sprzyjające ochronie klimatu,
  • technologie wspierające gospodarkę odpadami,
  • technologie wodno-ściekowe,
  • technologie niskoemisyjnego transportu.

Program, mający charakter cykliczny, polega na wyborze Laureatów Greenevo w ramach każdej edycji w danym roku kalendarzowym. Laureaci poprzez udział w szkoleniach otrzymują merytoryczne przygotowanie w zakresie zagranicznego transferu technologii, a następnie mają możliwość zaprezentowania zwycięskich rozwiązań technologicznych podczas międzynarodowych wydarzeń o charakterze promocyjnym.

VII edycja Programu (2018 r.) przeznaczona jest wyłącznie dla Laureatów poprzednich edycji Greenevo, celem wykorzystania istniejącego potencjału sprawdzonych technologii przedsiębiorców, którzy wspólnie z Ministerstwem Środowiska budowali dotąd markę Greenevo.

Podstawę wyboru Laureatów stanowi Regulamin VII edycji Programu Greenevo. (pobierz plik .pdf, rozmiar 601 kB).

Termin składania wniosków do VII edycji programu Greenevo został przedłużony do 27 lipca 2018 r.

W ramach VIII i IX edycji Programu (2019 i 2020 r.) Ministerstwo Środowiska planuje przeprowadzić kolejne edycje Programu z konkursem w celu wyboru nowych technologii środowiskowych i powiększenia grona nagrodzonych przedsiębiorców.

Program Greenevo finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

napis GreenEvo Technology AcceleratorNapis "Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 

Powrót do góry