Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Ministerstwo Środowiska planuje w najbliższym czasie przeprowadzenie konkursów z zakresu edukacji ekologicznej?

Chętnych do wzięcia udziału w konkursach o ochronie przyrody zapraszamy do śledzenia strony internetowej Ministerstwa Środowiska. Zamieszczamy tu wszelkie informacje na temat aktualnie prowadzonych projektów ekologicznych, takich jak: konkursy dla dzieci, nauczycieli, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców.

Jakie materiały o ochronie przyrody można otrzymać od Ministerstwa Środowiska?

Ministerstwo Środowiska nie przekazuje materiałów informacyjno-promocyjnych w wersji papierowej. Materiały z zakresu edukacji ekologicznej i badań społecznych, w tym broszury, foldery, ulotki i inne, można pobrać w wersji elektronicznej. Z książek o ochronie przyrody można korzystać w naszej bibliotece.

Jakie kampanie społeczne i projekty ekologiczne są prowadzone przez Ministerstwo Środowiska?

Do tej pory przeprowadziliśmy m.in. kampanie dotyczące ochrony powietrza ("TworzyMY atmosferę" - 2015), segregacji odpadów ("Segregujesz... i śmiesz mniej!" - 2014, "Nie zaśmiecaj swojego sumienia" - 2010), oszczędzania energii i budownictwa ekologicznego (2013-2014), różnorodności biologicznej ("Małe czy duże przyda się naturze" - 2013-2014), oszczędzania zasobów naturalnych ("Zakręć kran"), podejmowania ekologicznych decyzji zakupowych ("EkoSzyk") oraz zrównoważonego transportu (Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu). Bierzemy również udział w wydarzeniach ekologicznych organizowanych przez inne instytucje (np. w Dniu Ziemi), a także prowadzimy ekologiczną stronę dla dzieci ekodzieciaki.mos.gov.pl i działamy w mediach społecznościowych.

Czy Ministerstwo Środowiska prowadzi badania społeczne sprawdzające poziom świadomości ekologicznej Polaków?

Ministerstwo Środowiska stale zleca prowadzenie badań świadomości Polaków. Dodatkowe badania zlecamy podczas realizacji kampanii społecznych oraz innych projektów ekologicznych.

Powrót do góry