Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Sprawozdawczość

Kwartalna ankieta sprawozdawcza z bieżącej działalności

UWAGA: Ankieta dotyczy firm prowadzących prace geologiczne zatwierdzone na koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Kliknij, aby pobrać wzór ankiety (szarą czcionką podano przykładowe informacje) (plik .xls, rozmiar: 37 kB).

We wzorze ankiety podano tylko przykładowe rodzaje pomiarów i analiz. Wymagane jest zestawienie wszystkich wykonanych/wykonywanych pomiarów, reinterpretacji, interpretacji, analiz etc. Wymagane jest podanie zakresu ilościowego w danym kwartale z uwzględnieniem odpowiednich jednostek i miar.

W kolumnie „termin zakończenia” wymagane jest podanie planowanego terminu zakończenia zadania.

Przy opisie analiz geologicznych podano tylko przykładowe zadania. Wymagane jest podanie wszystkich wykonanych/wykonywanych prac. Przykładowo przy analizie stratygrafii sekwencji w kolumnie „dane ilościowe” podano ilość metrów przeanalizowanego profilu oraz ilość wykorzystanej sejsmiki (np. 300m/450km).

Przy pobieraniu próbek należy zdefiniować rodzaj próbki, np. rdzeń/rdzeń boczny/zwierciny oraz średnicę rdzenia i interwał opróbowania, a także wykaz i miejsce przechowywania pobranych próbek.

W przypadku analiz desorpcji należy podać, czy są wykonywane, czy nie, na jakiej ilości prób, oraz wskazać wykonawcę tych analiz.

W przypadku analiz laboratoryjnych należy podać rodzaje tych analiz, na jakiej ilości prób, oraz wskazać wykonawców tych analiz.

Jeśli przeprowadzone prace pozwalają na charakterystykę strefy złożowej, należy dodać jej opis, w szczególności pod kątem miąższości, litologii oraz tektoniki.

W kolumnie „wykonawca” wymagane jest podanie podmiotu, który wykonał dane zadanie, np. koncesjonariusz, „NAZWA firmy podwykonawcy”.

W kolumnie „wykaz problemów” oczekiwane jest podanie napotkanych trudności w zakresie np. administracji, regulacji prawnych, biurokracji, problemów społecznych, awarii itp.

W kolumnie „inne” wymagane jest wpisanie wszelkiego rodzaju przeprowadzonych prac, które nie zostały uwzględnione we wzorze ankiety.

Powrót do góry