Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Aktualności MF EOG

25 października w Krakowie odbyło się polsko-norweskie seminarium na temat zrównoważonej i sprawiedliwej transformacji gospodarczej realizowane w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. W spotkaniu wzięli udział wiceminister środowiska Sławomir Mazurek oraz Astrid Knutsen Hårstad, wiceminister Klimatu i Środowiska Królestwa Norwegii. Czytaj więcej Polsko-norweskie seminarium na temat zrównoważonej sprawiedliwości transformacji gospodarczej (Just Transition)
Biuro Mechanizmów Finansowych oraz Ministerstwo Środowiska zorganizowały warsztaty eksperckie, których przedmiotem było zidentyfikowanie największych wyzwań w zakresie ochrony środowiska i polityki energetycznej. Czytaj więcej Podsumowanie warsztatów dotyczących wyzwań w zakresie ochrony środowiska i polityki energetycznej
Na konkurs przeznaczono kwotę 15 mln euro (przy całkowitej alokacji FWR wynoszącej 34,5 mln euro). Minimalna wartość dofinansowania pojedynczego projektu opiewa na kwotę 1 mln euro. Termin składania wniosków upływa 1 lipca 2018 r., a rozpoczęcie przedsięwzięć przewidywane jest na 2019 rok. Nabór przeprowadza konsorcjum Ecorys Polska i JCP Italy. Czytaj więcej Trwa nabór wniosków na projekty transgraniczne i ponadnarodowe w ramach Funduszu Współpracy Regionalnej (FWR)
Powrót do góry