Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Rozmowy wiceministra Kurtyki z polskimi NGOs

Przygotowań, spostrzeżeń oraz możliwości współpracy i wsparcia podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach dotyczyło spotkanie wiceministra środowiska Michała Kurtyki z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Rozmowy odbyły się 8 listopada 2018 r. w Warszawie.

W trakcie spotkania wiceminister Michał Kurtyka podkreślił jak ważna jest rola obserwatorów społecznych, reprezentowanych właśnie przez organizacje pozarządowe podczas szczytów COP.

„Tylko dzięki dialogowi może udać się przełamać bariery między różnymi interesariuszami i razem wypracować porozumienie zadowalające wszystkich, a dialog bez strony społecznej jest niepełny. Dlatego cieszy mnie rosnące zainteresowanie społeczeństwa obywatelskiego globalnymi działaniami na rzecz ochrony planety. Jedynie wspólny wysiłek rządów i obserwatorów szczytu umożliwi podjęcie efektywnych aktywności w ramach przeciwdziałania zmianom klimatu” – powiedział.

Rozmowa dotyczyła między innymi postępów prac związanych z przygotowaniem pakietu implementującego Porozumienie paryskie. Uczestnicy spotkania byli również zainteresowani inicjatywami zaproponowanymi przez polską Prezydencję związanymi z elektromobilnością oraz sprawiedliwą transformacją. Wyrazili także nadzieję że szczyt w Katowicach zakończy się sukcesem oraz zadeklarowali wsparcie.

Powrót do góry