Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wizyta Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ w Ministerstwie Środowiska

Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ, Amina Mohamed, odwiedza Polskę i inne kluczowe kraje w ramach przygotowań do Konferencji Klimatycznej ONZ (COP 24) w Katowicach. Dziś spotkała się z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem i Sekretarzem Stanu Michałem Kurtyką.

Celem wizyt jest zapoznanie się z opiniami krajów w najważniejszych kwestiach dotyczących negocjacji klimatycznych. Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ z zainteresowaniem wysłuchała zdania ministrów na temat kluczowych kwestii oraz krytycznych obszarów, które będą omawiane z krajami, które Amina Mohamed odwiedza, aby zaawansować rozmowy przed COP24.

- Cieszy nas zaoferowane Polsce wsparcie w znalezieniu wspólnej płaszczyzny dla pomyślnego wyniku negocjacji w Katowicach. Liczę, że dzięki niemu uda się nam przyjąć program prac do Porozumienia Paryskiego – powiedział po spotkaniu minister Kowalczyk.

Powrót do góry