Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Pierwsze wspólne szkolenie obronne Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

W dniach 22 - 26 października 2018 roku w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku odbyło się pierwsze wspólne szkolenie obronne Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W szkoleniu udział wzięli pracownicy Lasów Państwowych i przedstawiciele jednostek organizacyjnych podległych MSWiA (Policja, CPD MSWiA, SP ZOZ MSWiA). W trakcie szkolenia omówiono aktualne problemy związane z realizacją zadań obronnych w jednostkach organizacyjnych przewidzianych do militaryzacji oraz zagadnienia dotyczące współpracy z Siłami Zbrojnymi RP. Zaplanowano również kontynuację organizacji szkoleń międzyresortowych. 

Głównym celem szkolenia było przygotowanie do realizacji zadań w zakresie militaryzacji oraz współdziałanie ze strukturami wojskowymi. W trakcie szkolenia uczestnicy wzięli udział w zajęciach praktycznych na poligonie. Uwieńczeniem szkolenia było spotkanie i pokaz sprzętu armii USA.

Szkolenie zorganizowano dzięki współpracy Departamentu Spraw Obronnych Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Ministerstwa Środowiska i Departamentu Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy udziale Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku i  Nadleśniczego Nadleśnictwa Drawsko.

Ze strony wojskowej wsparcia udzieliły 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Powrót do góry