Skocz do treści

Ministerstwo Środowiska - przejdź do strony głównej

  1. Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej
  2. ePUAP
  3. PL
  4. EN
  5. RSS - instrukcja obsługi, wybór kanałów
  6. Wersja mobi
  7. Pogoda

Archiwum: Betlejemskie Światło Pokoju w Ministerstwie Środowiska

Do Ministerstwa Środowiska trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Z rąk harcerzy odebrał je Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu.

- Betlejemskie Światło Pokoju to symbol rodziny, ciepła i pokoju. Z radością przyjmujemy je do Ministerstwa Środowiska - powiedział minister Sławomir Mazurek, odbierając zapaloną święcę.

Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju organizowana jest od 1986 roku jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ziemi Świętej. Tuż przed Adwentem dziecko z Górnej Austrii zapala w Grocie Narodzenia w Betlejem światełko pokoju i przewozi je do swojego kraju. Następnie trafia ono do harcerzy z innych krajów, aby przekazywali je swoim rodakom. W ubiegłym roku światełko trafiło do ponad 30 krajów.

- To światło i życzenia przyjmuję jako życzenia dla wszystkich ludzi zatroskanych o stan środowiska w Polsce, w szczególności dla pracowników Ministerstwa Środowiska i nadzorowanych instytucji. Mam nadzieję, że to światło zagości nie tylko w urzędzie ale także w naszych sercach.  Mam nadzieję, ze dobrze przeżyte święta zaowocują nowymi siłami do podjęcia wyzwania „dobrej zmiany” – dodał minister Mazurek.

 

zobacz aktualną wersję

Menu główne portalu

Ostatnia modyfikacja strony: 07.11.2018 r., 12:23.

© 1997-2012 Ministerstwo Środowiska e-mail: info@mos.gov.pl, tel. +48 (22) 36 92 900

Serwis odwiedziło 352777 osób.      Serwis finansowany ze środków EFP Phare EFP Phare