Skocz do treści

Ministerstwo Środowiska - przejdź do strony głównej

  1. Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej
  2. ePUAP
  3. PL
  4. EN
  5. RSS - instrukcja obsługi, wybór kanałów
  6. Wersja mobi
  7. Pogoda

Szybki dostęp

Ścieżka do tej strony:

WSTĘPNE INFORMACJE DOTYCZĄCE TYTUŁU GEOLOGA EUROPEJSKIEGO EUROPEJSKIEJ FEDERACJI GEOLOGÓW

 

Tytuł profesjonalny GEOLOG EUROPEJSKI (EuroGeol) wprowadzony został w 1993 roku przez Europejską Federację Geologów (EFG) na bazie dwóch dyrektyw Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (89/48/EEC i 92/51/EEC) w celu zapewnienia wysokiego standardu wykonywanych prac geologicznych, ułatwienia wzajemnego uznawania kwalifikacji i przepływu geologów pomiędzy państwami członkami EFG.

Tytuł Geologa Europejskiego jest informacją o kwalifikacjach i doświadczeniu geologa potwierdzonych przez EFG, z prawnego punktu nie jest stopniem naukowym. Posiadacz tytułu otrzymuje certyfikat, kartę identyfikacyjną oraz odznakę. Tytuł przyznawany jest na trzy lata, ale może być przedłużany.

O tytuł Geologa Europejskiego mogą ubiegać się nie tylko geolodzy wszelkich specjalności, ale i geofizycy zatrudnieni w przemyśle, administracji lub uczelniach, będący członkami narodowych stowarzyszeń geologicznych zrzeszonych w EFG.

Aby uzyskać informacje na temat możliwości uzyskania tytułu geologa europejskiego kliknij tutaj (http://www.eurogeologists.de/index.php?page=167)

Więcej informacji na temat tytułu Geologa Europejskiego znajduje się na stronie Europejskiej Federacji Geologów (http://www.eurogeologists.de) oraz w artykule pt. THE EUROPEAN GEOLOGIST PROFESSIONAL TITLE

wróć do poprzedniej strony

Menu główne portalu

Ostatnia modyfikacja strony: 07.11.2018 r., 12:23.

© 1997-2012 Ministerstwo Środowiska e-mail: info@mos.gov.pl, tel. +48 (22) 36 92 900

Serwis odwiedziło 352715 osób.      Serwis finansowany ze środków EFP Phare EFP Phare